Wycieczka do lasu

Opublikowano: Zaktualizowano:

12 października uczniowie klasy pierwszej i przedszkola wraz z wychowawczyniami panią Moniką Michalską i panią Marzeną Marut wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Był piękny, słoneczny, październikowy  dzień. Podróż odbyliśmy pieszo. Po wcześniejszej rozmowie  dzieci wiedziały, że w lesie należy zachowywać się cicho, nie należy niszczyć roślin i grzybów oraz zawsze trzeba dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Las zachwycił nas wspaniałymi jesiennymi barwami. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące jesienią zmiany. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy drzewa liściaste i iglaste oraz ich owoce, liczyliśmy ile lat mają drzewa oraz kalkowaliśmy korę. Zbieraliśmy także grzyby. Udało się nam znaleźć podgrzybki i kurki, ale równocześnie poznawaliśmy niektóre grzyby trujące. Przy pomocy lupy próbowaliśmy odkryć różne tajemnice lasu, przyglądaliśmy się jak zbudowane są liście, gałązki, fragmenty mchu, kora drzew, szyszki itp. Czasem udało się nam usłyszeć śpiew ptaków oraz odkryć ślady działania dzików. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy.