Wycieczka do „Doboszówki”

Opublikowano:

18 października uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego Osada Leśna „Doboszówka” w miejscowości Kalenne.

Dzieci brały udział w warsztatach manualnych tworzenia wyrobów garncarskich z gliny. Na początku uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację multimedialną na temat garncarstwa, potem każde dziecko wykonało swoje naczynie gliniane na kole garncarskim, przy asyście ludowego twórcy. Odbył się też konkurs na najwyższe naczynie wykonane z wałeczków gliny.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie zagrody ze zwierzętami i poznanie  ścieżki edukacyjnej  ,,Z życia lasu”.

Każde dziecko motając siano wykonało własną sówkę.

Dowiedziały się co zwierzęta jedzą, jak należy je karmić, dotykać i pielęgnować.  Frajdę dzieciom sprawiło karmienie marchewkami przesympatycznych kózek, królików i kucyka.

Niecodzienną okazją okazała się możliwość trzymania na ręce jastrzębia. Dużą atrakcją dla dzieci była przejażdżka wozem po lesie.

Nie zabrakło też czasu na zabawy na placu zabaw z elementami małpiego gaju.

Zmęczone zajęciami dzieci z wielkim apetytem pałaszowały pizzę, wcześniej samodzielnie przez siebie przygotowaną. W czasie zajęć dzieci nie odstępowała bardzo przyjazna suka Kala.

Słoneczna pogoda i radość na twarzach dzieci pokazały, że wycieczka była udana. „Doboszówka” to wspaniałe miejsce na naukę, wypoczynek i zabawę.