Wieczór z książką

Opublikowano: Zaktualizowano:

7 grudnia w naszej szkole po raz pierwszy odbył się ,,Wieczór z książką” pod hasłem ,, Magia świąt zaklęta w książkach”.

W magicznym wystroju szkolnego korytarza, wieczór zainaugurowała pani dyr. Bożena Sałega. Następnie p. Teresa Dąbal, p. Marzena Marut oraz uczniowie przeczytali  wybrane rozdziały ,, Opowieści wigilijnej” K. Dickensa.

W przerwie wszyscy uczniowie udali się na poczęstunek. Słodkości dodały dzieciom energii, toteż chętnie przystąpiły do kolejnego wyzwania tj. pracy plastycznej ,,Karykatura E. Scroogea – głównego bohatera książki”. Powstały fantastyczne prace, które wyeksponowano na szkolnym korytarzu.

Ten niezwykły wieczór zamykał seans filmowy zekranizowanej książki ,,Opowieść wigilijna”, podczas którego młodzi widzowie mieli okazję wyciągnąć wnioski, prowadzące do dalszej dyskusji nad różnicami pomiędzy scenariuszem filmu, a treścią książki.

Zorganizowany wieczór to impreza, której celem było rozbudzenie zainteresowań słowem czytanym, doskonaleniem umiejętności rozmowy o własnych uczuciach, emocjach; rozwijanie fantazji , a także ukazywanie właściwych postaw społecznych. Uczniowie już zapowiedzieli swój udział w kolejnym takim spotkaniu.