W stulecie Niepodległości!

Opublikowano: Zaktualizowano:

W piątkowe przedpołudnie mieliśmy niespotykaną okazję uczestniczyć w ogólnokrajowym projekcie – w stuletnią rocznicę Odzyskania Niepodległości wszystkie polskie szkoły połączył hymn narodowy. Dokładnie o godz. 11.11 wraz z tysiącami innych uczniów odśpiewaliśmy uroczyście pełną wersję „Mazurka Dąbrowskiego”.

Obok hymnu, uczniowie naszej placówki zaprezentowali nam również część artystyczną, w której obok przedstawienia wydarzeń historycznych związanych z okresem 123 lat niewoli, mogliśmy usłyszeć świetne wykonania piosenek patriotycznych. Każda z klas otrzymała zadanie wyboru i realizacji pieśni związanej z naszą ojczyzną. Usłyszeliśmy nie tylko tradycyjną piosenkę legionową, ale też bliższą współczesnym nastolatkom, np. „Dziewczyna z granatem w ręce” czy „Urodziłem się w Polsce”. W przeglądzie piosenki uczestniczyły wszystkie klasy naszej szkoły – również najmłodsi mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w dość trudnych aranżacjach „Młodego patrioty”, „Pałacyku Michla” i „Sanitariuszki Małgorzaty”.

W podczas tej uroczystości Pani Dyrektor Bożena Sałęga wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom szkolnych konkursów: recytatorskiego i plastycznego –  poświęconych 100- leciu odzyskanie niepodległości.

Stulecie odzyskania niepodległości stało się doskonałą okazją dla przypomnienia wszystkim zgromadzonym o historii naszego kraju i ofierze w imię najwyższych wartości.

Tekst: Dorota Stróż

Zdjęcia: Tomasz Marut