W poszukiwaniu wiosny

Opublikowano:

Uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami wybrali się w dniu 20 marca do Stalowej Woli na poszukiwanie wiosny.

Najpierw dokładnie sprawdzili, czy ta długo wyczekiwana pora roku nie chowa się przypadkiem w Fabryce Zabawy. Dzieci wytrwale poszukiwały wiosny i choć świetnie się bawiły tu jej nie znalazły.

Potem uczniowie pojechali na Pocztę Główną w Stalowej Woli. Poznały specyfikę pracy pocztowca, a co najważniejsze wysłały do Pani Wiosny listy z prośbą o jak najszybsze przybycie.

Dzieci wybrały się także na wystawę pająków zorganizowaną przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli. Dowiedziały się, że pająki mają nadzwyczajne zdolności adaptacyjne. Żyją wszędzie – opanowały wszystkie środowiska na Ziemi – nie spotkamy ich tylko na biegunach. Znanych już jest ponad 42 tys. gatunków tych zwierząt, a wciąż odkrywane są kolejne.  Pająki to zwierzęta tyleż tajemnicze co interesujące, wyzwalające często strach, ale i nieuzasadnioną agresję. Aby pokonać te bariery i uprzedzenia należy przede wszystkim lepiej je poznać. No i dzieci chętnie przyglądały się pająkom i skorpionom zamkniętym bezpiecznie w szklanych terrariach.

I choć wiosny uczniowie nie znaleźli, to i tak uznali, że wycieczka była wspaniałą przygodą i chętnie wyruszą na kolejne.