TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH

Opublikowano: Zaktualizowano:

Dzieci z grup: Misie, Biedronki i Sówki w dniach od 25.02 do 1.03.2019r. brały udział w realizacji ogólnopolskiego projektu dla przedszkolaków pod nazwą „Tydzień Bajek Polskich”.

Celem projektu było zapoznanie i zainteresowanie dzieci bajkami wartościowymi, pięknymi, godnymi uwagi. Dzieci poznały następujące bajki: „Reksio”, „Miś Uszatek”, „Bolek i Lolek”, „Koziołek Matołek”. Każdy dzień zawierał ciekawe aktywności, które miały na celu przybliżyć maluszkom daną postać. Przedszkolaki poznały bohaterów bajek, oglądały filmy animowane, słuchały tekstów czytanych przez nauczycielki, a także wykonywały tematyczne prace plastyczne – projektowały budę dla Reksia, kolorowały kolorowanki, malowały farbami, wykonywały grupowe plakaty. Ponadto, przy okazji realizacji zagadnień zawartych w projekcie miały okazję poznać funkcje psa, uświadomiły sobie, że psy są bardzo inteligentnymi zwierzętami i mogą pomagać ludziom, dowiedziały się również jak należy zachowywać się i czego nie należy robić w kontaktach z tymi zwierzętami. Niezwykle atrakcyjne okazały się zajęcia kulinarne,           w czasie których dzieci  komponowały kanapki z chleba tostowego, kulek czekoladowych i bananów na wyjątkowy podwieczorek dla Misia Uszatka.

   Dzieci poznały również gry podwórkowe takie jak: gra w klasy, gra w gumę i uczestniczyły w „zabawie w detektywów” polegającej na odszukiwaniu ukrytych w sali przedmiotów.

Ostatni dzień realizacji projektu stanowił podsumowanie całego tygodnia. W każdej grupie przedszkolnej zorganizowano bajkowy quiz, który sprawdzał wiedzę naszych przedszkolaków. Tego dnia dzieci miały również najtrudniejsze zadanie, zostały postawione przed nie lada wyzwaniem – stworzeniem własnej bajki. Misie, Biedronki i Sówki stworzyły ciekawe bajeczki,  do których samodzielnie wykonały piękne ilustracje. Na koniec dnia wszystkie dzieci otrzymały dyplomy znawców polskich bajek.

Kluczowym punktem realizacji projektu jest wysłanie naszych bajek do koordynatora akcji, który zbierze wszystkie teksty i utworzy z nich jedną wielką księgę w wersji PDF.

Cieszymy się, że nasze przedszkolaki mogły uczestniczyć w tak interesującym projekcie i będą miały okazję poznać bajki stworzone przez inne dzieci z całej Polski.