Szkolny Dzień Głośnego Czytania

Opublikowano:

Czytanie rozwija rozum młodzieży,

odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności,

daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach losu.

Dnia 7 listopada 2018 r. w ramach  Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0 – III  i zaproszonych gości. Poprzez głośne czytanie fragmentów uczniowie poznawali „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”, wykonywali prace plastyczne oraz komiksy prezentujące dalsze przygody wesołych zwierzaków. Fragmenty książki Renaty Piątkowskiej pt. „Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” czytali nauczyciele, uczennice gimnazjum oraz uczeń z klasy trzeciej.

Wszyscy uczniowie bardzo uważnie słuchali czytanego tekstu i świetnie odpowiadali na pytania z nim związane. Dzień ten był świetną okazją, by uświadomić uczniom starszym i tym młodszym, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

Opracowała: p. Monika Michalska