Światowy Dzień Kota

Opublikowano: Zaktualizowano:

21 lutego w piątek nasze przedszkolaki obchodziły nietypowe święto – „Dzień Kota”.  
Głównym punktem dnia było spotkanie z wyjątkowym gościem –  Panią weterynarz Olgą Chełstowską. Pani Olga opowiedziała nam o swojej pracy, pokazała narzędzia, którymi posługuje się na co dzień, chętnie odpowiadała na wszystkie pytania przedszkolaków, a dzieci z przejęciem opowiadały o swoich ukochanych zwierzakach oraz o tym jak się nimi opiekują i czym je karmią.
Sale przedszkolne wypełniły się uroczymi, kocimi pluszakami. Dzień Kota w każdej grupie przedszkolnej wypełniony był zabawami, piosenkami, a także zadaniami związanymi z kotami. Dzieci kolorowały, wycinały, malowały farbami, powstały piękne maski i dekoracje, które zdobią teraz przedszkolne sale. Były zabawy z elementem rywalizacji, konkurencje zręcznościowe, zabawy naśladowcze, wspólne pląsy, quizy. Podczas poobiedniego odpoczynku dzieci obejrzały z zaciekawieniem bajkę pt. „Przygody kota Filemona”. To był bardzo miły i pouczający dzień i na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Jedno jest pewne – nasze maluchy kochają koty!!!