Świąteczny konkurs SKO

Opublikowano:

             Boże Narodzenie to najpiękniejszy okres w roku. W tym czasie, zarówno dorośli, jak i dzieci z wielką radością wykonują ozdoby świąteczne, stroiki, łańcuchy na choinkę oraz bombki. Dla przypomnienia tych cudownych przedświątecznych chwil opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności, Pani Monika Michalska, ogłosiła konkurs na najpiękniejszą bombkę choinkową. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem większości uczniów naszej szkoły, czego dowodem jest aż 79 pięknych i oryginalnych bombek. Wszystkie zostały wykonane ręcznie, z wielką pomysłowością i dużym zaangażowaniem. Na każdej ozdobie znalazło się logo SKO, co było warunkiem koniecznym świątecznego konkursu.

Jury po zapoznaniu się z regulaminem konkursu i w myśl jego zasad, obejrzało i oceniło prace, które wpłynęły na konkurs. Przy ocenie prac  zwracano szczególną  uwagę na staranność wykonania, pomysłowość, ilość czasu i wysiłku włożonego w wykonanie, widoczne logo SKO oraz wrażenie artystyczne. Należy podkreślić, że poziom konkursu był wysoki.  Zachwycała różnorodność użytych technik.

Ze względu na wyrównany poziom jury postanowiło przyznać I i II miejsca. Z wielkim trudem wyłoniono 25 najpiękniejszych bombek, które nagrodzono pierwszym miejscem.

Ozdoby te wykonali następujący uczniowie: Oliwia Cuber, Lidia Burdzy, Jakub Surowiec, Nikola Szczerba, Julia Błądek, Damian Moskal, Milena Lidwin, Wiktoria Bednarczyk, Nikola Sudoł, Kacper Gołąbek, Magdalena Serafin, Gabriela Sałęga, Karol Dul, Amelia Iskra, Patryk Marut, Krystian Gębski, Karol Stróż, Anna Michalska, Izabela Dul, Michał Dul, Konrad Wolski, Dominik Augustyn, Damian Sałęga, Kamila Szukalska, Gabriela Gębska.

Pozostali uczniowie otrzymali drugie miejsca.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez dyrektora PSP w Stanach oraz Nadsański Bank Spółdzielczy filia w Bojanowie.

Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na choince w Publicznej Szkole Podstawowej w Stanach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Życzymy zdrowych  i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.