Spotkanie z pisarzem

Opublikowano: Zaktualizowano:

16 września 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pisarzem Romanem Pankiewiczem. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie z klas I – III.

Autor zaprezentował pięć bajek dla dzieci. Każda z nich opowiada o innym ważnym zawodzie: ratowniku medycznym, żołnierzu, policjancie, listonoszu i strażaku. Pisarz, aby zachęcić dzieciaki do przeczytania książek przeistaczał się w wyżej wymienione postacie. Prezentował ciekawe atrybuty każdego z zawodów. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się między innymi dlaczego symbolem urzędów pocztowych jest trąbka, do czego strażak używa toporka.

Uczniowie podczas spotkania autorskiego byli bardzo aktywni. Wspólnie z pisarzem rymowali, chętnie odpowiadali na zadawane przez autora pytania. Spotkanie z Panem Romanem Pankiewiczem z pewnością zachęci najmłodszych do czytania książeczek jego autorstwa.