Spotkanie z dietetyczkami

Opublikowano: Zaktualizowano:

10 października do naszej szkoły na zaproszenie p. Małgorzaty Magdziak przyjechały panie dietetyczki z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Stalowej Woli. Było to spotkanie w ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”. W zajęciach brali  udział uczniowie z klas I-III.

Specjalistki przekazały i przypomniały dzieciom podstawowe zasady zdrowego odżywiania się. Zachęcały do większej aktywności fizycznej oraz do zastępowania słodyczy i niezdrowych przekąsek owocami i warzywami. Po prelekcji wykonywano doświadczenia. Dzieci mogły naocznie przekonać się ile cukru zawierają ich ulubione słodkie przekąski i napoje. Były zaskoczone co tak na prawdę kryje się pod kolorowym opakowaniem.

Uczniowie wykazali się ogromnym zainteresowaniem tematyką zdrowego odżywiania oraz czynnie uczestniczyli w spotkaniu odpowiadając na zadawane pytania.