Spotkania z książką

Opublikowano: Zaktualizowano:

W ramach projektu związanego z propagowaniem głośnego czytania, popularyzacją czytelnictwa wśród najmłodszych,  nasze przedszkolaki  uczestniczyły  w czytaniu bajek na terenie szkoły. Projekt realizowany był  przez  bibliotekę szkolną. Pani Teresa Dąbal najpierw pokazała dzieciom bibliotekę, a później przeczytała dzieciom bajkę o leśnych zwierzętach. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat przeczytanego tekstu.

Następnie w sali maluszki wykonywały leśne zwierzątko – lisa, techniką wydzieranki. Wszystkie piękne prace trafiły na przedszkolną wystawę.

Natomiast w  grudniu dzieci uczestniczyły w cyklu spotkań pt.  ,,Magia Świąt zaklęta w bajkach”. Spotkania miały na celu  budowanie świątecznego nastroju , miłej atmosfery oraz poznaniu zwyczajów i tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Panie: Marzena Marut i Teresa Dąbal  stworzyły na korytarzu klimatyczny kącik: świece, światełka, delikatne zasłony, kolorowa choinka – to wszystko potęgowało  doznania czytelnicze i wprowadzało  przedszkolaków  do cudownej i magicznej krainy bajek.

Dzieci chętnie rozmawiały  o przeczytanych bajkach i tworzyły  piękne prace plastyczne.