Parafiada – kolejne święto radości…

Opublikowano: Zaktualizowano:

27 listopada, w I niedzielę Adwentu, odbył się, kolejny już Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej, zwany, chyba od 14 lat Parafiadą, organizowany wespół z parafią, przez naszą  szkołę. „Śpiewajmy Panu” – to hasło tegorocznej edycji, które tak pięknie wkomponowało się w klimat tego wydarzenia i było inspiracją dla blisko  40– stu jej uczestników. Śpiewać na cześć Pana, wychwalać Jego Imię, dziękować Mu pieśnią, za wszystko co dla nas czyni, opowiadać o życiu, które z Nim można przeżywać, dzielić się radością, którą przynoszą Jego łaski. To wszystko w piosence chcieli przekazać nam uczestnicy Parafiady, uczniowie ze szkół z Przyszowa, Bojanowa, Gwoźdźca  i Stanów. Rywalizacja w trzech kategoriach wiekowych stała w  tym roku na bardzo wysokim poziomie. Starannie dobrane utwory, ciekawe aranżacje i ogrom emocji na scenie Domu Świętego Józefa, wprowadziły nas wszystkich w nastrój modlitewnego uwielbiania Boga. Licznie zgromadzeni widzowie podziwiali i gromko oklaskiwali młodych artystów. Nie sposób opisać każdego występu, nie sposób wyrazić słowami wszystkich emocji ale jedno można na gorąco powiedzieć: Parafiada to wielkie rodzinne święto przeżywane z Bogiem, jednoczące nasze społeczności szkolne. Jury konkursu w tym roku miało ”twardy orzech do zgryzienia”. Ale tak czy inaczej musiało podjąć decyzje co do miejsc, nagród, wyróżnień. Warto werdykt Jury przytoczyć w całości by docenić nagrodzonych młodych artystów:

Grupa młodsza
I miejsca
Natalia Krupa – kl. II Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowie
Ewa Młynarczyk – kl. II  ZS w Stanach
Anna Michalska – kl. III ZS w Stanach
II miejsca
Oliwia Pisarczyk – kl. II Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowie
Karolina Piekarz – kl. III Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowie
Michał Świderski – kl. III ZS w Stanach
Sebastian Wieczerzak – kl. III PSP w Gwoźdźcu
III miejsca
Martyna Tabor – OP Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowie
Wiktoria Wolak – OP Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowie
Julia Lesiczka – kl. II PSP w Gwoźdźcu
Dorota Lisowska – kl. III PSP w Gwoźdźcu
Radosław Żak –  kl. III ZS w Stanach

Grupa starsza
I miejsca
Weronika Surowiec – kl. IV ZS w Stanach
Julia Magdziak – kl. IV ZS w Stanach
Karolina Krawczyk – kl. VI PSP NR 2 w Stalowej Woli
II miejsca
Hanna Żurawska – kl. IV Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowie
Patrycja Wyka – kl. V PSP w Gwoźdźcu
III miejsca
Katarzyna Potocka – kl. IV Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przyszowie
Kamila Szukalska – kl. V ZS w Stanach

Grupa najstarsza
I miejsce – Szymon Jarosz – kl. I Publiczne Gimnazjum w Bojanowie
II miejsce – Magdalena Kolańska – kl. III Publiczne Gimnazjum w Bojanowie

Chyba największe wrażenie w tegorocznym konkursie zrobił na wszystkich występ Szymona Jarosza ze szkoły w Bojanowie i jego wspaniałe wykonanie pieśni do słów Jana Pawła II – „Strumieniu” z repertuaru Piotra Rubika. Czy rośnie nam „Talent”, z którego będziemy kiedyś bardzo dumni? Czas pokaże…

Uczestnicy Parafiady otrzymali nagrody. Dziękujemy tą drogą wszystkim, którzy mają swój wkład w organizację tego wspaniałego święta dla dzieci, młodzieży, dla naszych rodzin dla nas wszystkich.

 

zbm_5071     zbm_5030