„Noc z biblioteką”

Opublikowano: Zaktualizowano:

W piątkowy wieczór 10 stycznia 2020 o godzinie 18.00 uczniowie zajęć „ Spotkania z książką” zebrali się w szkole aby  z panią Patrycją Siciarz i panią Beatą Jurek przygotować Szkolną Bibliotekę w Stanach na nocne atrakcje w ramach wydarzenia „Noc z biblioteką”.

Rzecz niebywała i jedyna taka okazja, aby zobaczyć jak wygląda biblioteka nocą oraz doświadczyć jak to jest spać w bibliotece. Po zjedzeniu pizzy, kiedy zrobiło się już zupełnie ciemno, a szkoła była tylko dla nas mieliśmy okazję do wspólnej zabawy i integracji.

Rozwiązywaliśmy rebusy i łamigłówki. Jak zawsze mnóstwo radości wszystkim przyniosła  gra „Kim jestem?”. Tworzyliśmy własne opowiadania i przygotowaliśmy teatrzyk „Czerwony Kapturek”.

To jednak nie wszystko – obejrzeliśmy film „Był sobie pies”. Nie brakowało łez i wzruszeń.

Po wysiłku intelektualnym należy się odpoczynek. Mimo zmęczenia sen długo nie przychodził. Najwytrwalsi usnęli po 2.00 w nocy.
Zapraszamy na kolejne edycje „Nocy z biblioteką”.