NASZE NOWE ZABAWKI

Opublikowano: Zaktualizowano:

 

Zabawa jest niezwykle ważna dla każdego dziecka. Zabawa nigdy nie jest „marnowaniem czasu”. Wyzwala w dziecku kreatywność, twórczość ,zaspokaja jego różne potrzeby. Przedszkolak bawiąc się poznaje otaczający świat, zdobywa wiedzę, uczy się budowania relacji z innymi, rozwiązywania problemów, odzwierciedla własne potrzeby, lęki i słabości. Zabawa kształtuje precyzje ruchów, kształtuje wytrwałość, systematyczność,  a także wyobraźnię i pomysłowość. Obserwując zabawę dziecka można dostrzec cechy charakteru i osobowości malucha.

Zabawki są bardzo istotne w przedszkolu, gdyż pobudzają dziecko do samorzutnej aktywności. Dzięki funduszom unijnym i rzetelnemu przygotowaniu zamówienia nasze przedszkole może pochwalić się bogatym wyposażeniem i interesującą ofertą dla dzieci w wieku przedszkolnym. Sala posiada różne kąciki zainteresowań: sklepik z wyposażeniem, warsztaty z kompletami narzędzi, kącik fryzjerski z wielkim wygodnym siedziskiem, kącik z pralką i przewijakiem, tor dla  samochodów, kącik teatralny, stolik ze sprzętem gimnastycznym. Dzieci mają do dyspozycji piękne lalki, wózki, łóżeczka, ubranka, domek, małe i duże kolorowe auta, składane samochody, tor dla pociągów, parking. Zainteresowania kulinarne na pewno pobudzą zestawy do krojenia, gotowania, komplety kawowe. Jesteśmy także posiadaczami pięknych pluszaków, pacynek, kolorowych poduszek. W sali odnaleźć można mnóstwo różnych klocków np.:  drewniane, wafle, plastikowe w różnych wariantach rozmiarowych i kolorystycznych. Ponadto posiadamy też klocki niestandardowe, które pobudzają zdolności twórcze, myślenie konstrukcyjne i zdolności manipulacyjne. Mamy wiele gier planszowych, układanek. Jako jedni z nielicznych możemy pochwalić się posiadaniem interaktywnego „Magicznego dywanu”.

Nasza sala jest bardzo dobrze wyposażona. Nasze przedszkolne zabawki nie tylko bawią ale także i uczą, są atrakcyjne, solidne i wykonane z dobrych materiałów. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, wsparciu koordynatorów projektu udało się stworzyć miejsce przyjazne dzieciom – kolorowe, wypełnione wspaniałymi zabawkami… Miejsce, które podoba się maluchom i wspiera ich wielostronny rozwój.