Młody Matematyk

Opublikowano: Zaktualizowano:

XVII Powiatowy Konkurs Matematyczny

„Młody matematyk”

„Młody Matematyk” to właśnie pod hasłem tego konkursu uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny próbują swoich sił i zmagają się z trudnymi zadaniami matematycznymi. Ich cel? Zdobyć tytuł najlepszego matematyka! W tym roku po raz pierwszy przystąpili do niego uczniowie klas siódmych. Pierwszy etap odbył się 29.05.2019 na auli Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Wzięło w nim udział 4 uczniów – Wiktoria Janiec, Weronika Kopała, Szymon Serafin i Aleksandra Wyka. Wszyscy zakwalifikowali się do etapu finałowego, który odbył się 12.06.2019 roku. Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradziła sobie Wiktoria Janiec, jednak ta ilość punktów nie wystarczyła, aby stanąć na podium. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, bo poprzeczka na tym etapie była zawieszona bardzo wysoko.

Marta Stróż