Matematyczna Sztafeta Klas Piatych

Opublikowano: Zaktualizowano:

„Matematyczna Sztafeta Klas Piątych” pod tym hasłem troje uczniów Filip Gąsiorek, Maciej Dul oraz Karol Stróż zmagało się z trudnymi zadaniami Królowej Nauk – matematyki. Ich przygoda z  konkursem rozpoczęła się 29 kwietnia 2019 roku etapem gminnym, z którego bez problemu dostali się na wyższy poziom trudności czyli etap powiatowy.

Do ostatniego starcia doszło 13 maja 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. „Szarych Szeregów” w Stalowej Woli. Podczas trwania poszczególnych etapów chłopcy dali popis niemałych umiejętności rozwiązywania trudnych zadań oraz zagadek matematycznych. Zadania jakie zostały przygotowane dla uczestników konkursu nie należały do łatwych, jednak Filip, Maciej i Karol poradzili sobie z nimi bez problemu. Rezultat?

Tytuł laureata dla Filipa Gąsiorek, który na etapie powiatowym uzyskał maksymalną liczbę punktów możliwą do uzyskania oraz wyróżnienie dla Macieja Dul.

Dokonali tego! Możemy być wszyscy z nich dumni, że zaprezentowali naszą szkołę na tak wysokim poziomie. Dziękujemy im za to oraz życzymy dalszego rozwoju oraz wielu sukcesów!

Halina Błądek