Koncert „Hej kolęda”

Opublikowano: Zaktualizowano:

Koncert „Hej kolęda”

Czas wokół Świąt Bożego Narodzenia jest to okres, kiedy nie tylko w polskich domach, ale i w wielu innych miejscach śpiewane i grane są kolędy. I tak też było w naszej szkole. Z inicjatywy  Joanny Kotwicy- Sałęgi, Patrycji Siciarz i Agaty Tereszkiewicz, nauczycielek naszej szkoły, we wtorek w ostatnim przed świętami dniu szkolnych zajęć odbył się koncert kolęd i pastorałek. Koncert poprzedziło przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IIA i IIB. Nasi uczniowie przypomnieli staropolskie zwyczaje świąteczne oraz symbolikę potraw wigilijnych, takich jak: kapusta, groch, grzyby, ryby, mak… Każda klasa przygotowała chóralne wykonanie kolędy lub pastorałki  w tradycyjnym lub góralskim, a nawet raperskim brzmieniu. I chociaż chóry nie miały swoich dyrygentów, to i tak świetnie poradziły sobie z kolędowaniem bez dyrygenckiej batuty. I wprowadziły nas w świąteczny nastrój. A o to przecież chodziło. Oczywiście nam najpiękniejsze wydają się nasze polskie kolędy istniejące w naszej tradycji od wieków. Nie mniej jednak uroku miała kolęda „Cicha noc” wykonana w pięciu językach przez uczennicę klasy III A gimnazjum – Małgosię Pasek. Na keybordzie akompaniował jej  kolega z klasy – Grzegorz Baran. Już na koncercie wszyscy odczuliśmy magię świąt. Po koncercie kolędnicy udali się na wigilijne uczty klasowe. Były życzenia „dobrych świąt i wszystkiego co najlepsze z okazji świąt”. I to nic, że za oknem nie było śniegu. Według prognoz tegoroczne  święta nie będą białe i żaden bałwan nie będzie miał szans.

Tekst: Anna Płoszaj

Format wpisu: Plik dźwiękowy