Lekcja patriotyzmu

Opublikowano: Zaktualizowano:

Narodowe Święto Niepodległości to dla nas Polaków jedno z najważniejszych wydarzeń.   Polska po 123 latach niewoli, 18 listopada 1918 roku, odzyskała suwerenność.

Z okazji 97. rocznicy tego wydarzenia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów gimnazjum.

Uczniowie recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, śpiewali znane pieśni, takie jak:  ,, Rota”, ,,Legiony” czy ,,Biały krzyż”. Apel miał uroczystą oprawę, na którą złożyła się ciekawa scenografia i muzyka w wykonaniu uczniów – Grzegorza Barana, Huberta Wolaka oraz Aleksandry Sulich i Anety Bieńko. Duże wrażenie wywarł na publiczności Apel Poległych. Uczczono w ten sposób pamięć bohaterów, którzy oddali swoje życie za wolność Ojczyzny. Na zakończenie wszyscy odśpiewali ,, Mazurek Dąbrowskiego”.

Tekst: Wiesława Majdańska

Uroczyste obchody 11 Listopada zostały przygotowane przez Wiesławę Majdańską i Agnieszkę Sobolewską.

Zdjęcia: Tomasz Marut

Format wpisu: Notatka na marginesie