Konkurs „Młody matematyk”

Opublikowano:

XVI Powiatowy Konkurs Matematyczny

„Młody matematyk”

 

„Młody Matematyk” to właśnie pod hasłem tego konkursu uczniowie naszej szkoły już po raz drugi próbują swoich sił i zmagają się z trudnymi zadaniami matematycznymi. Ich cel? Zdobyć tytuł najlepszego matematyka! Za nami już dwa etapy zmagań młodych matematyków szkolny oraz międzyszkolny. Pierwszy etap odbył się 17.04.2018 roku w naszej szkole, wzięło w nim udział 7 uczniów, z których aż pięciu zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego, trzech spośród nich wzięło udział w etapie międzyszkolnym.  Etap międzyszkolny odbył się 08.05.2018 roku na auli Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza w Stalowej Woli, tam nasi uczniowie musieli zmierzyć się z kolejnym zestawem zadań matematycznych, których poprawne rozwiązania otwierały im drogę do finału konkursu. Poprzeczka na tym etapie była zawieszona wysoko, ale to nie powstrzymało naszych ambitnych uczniów przed tym, aby zdobyć wystarczającą ilość punktów, gwarantującą awans do finału! Właśnie tego dokonał nasz uczeń Daniel Lebioda, który już 29.05.2018 roku na auli Politechniki Rzeszowskiej będzie miał okazję i zaszczyt reprezentować naszą szkołę w powiatowym i ostatnim etapie konkursu.

Trzymajmy mocno kciuki za Daniela, dzięki naszemu wsparciu na pewno uda mu się osiągnąć wielki sukces!

Halina Błądek