Kiermasz Świąteczny

Opublikowano:

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, przepełniony ciepłem, radością i miłością. To również czas niesienia bezinteresownej pomocy. Chcąc pomagać i zmieniać los potrzebujących dzieci zorganizowaliśmy po raz pierwszy świąteczny kiermasz.

Już od dwóch tygodni nasi wolontariusze przygotowywali świąteczne ozdoby. Dzięki pomocy pani Agnieszki Korzeniewicz, otrzymaliśmy gałązki jodły i mogliśmy zacząć prace nad stroikami. Niektórzy robili stroiki samodzielnie, inni przy pomocy nauczycieli, a jeszcze inni zaangażowali do pracy rodziców. W ten sposób powstały piękne stroiki, bombki i kartki.

Świąteczny kiermasz odbył się w niedzielę 18 grudnia, pod kościołem w Stanach. Pomimo przenikliwego zimna nasi dzielni wolontariusze sprzedawali swoje prace, a do zakupu zachęcali ksiądz proboszcz Zbigniew Mistak i ksiądz Dariusz Hamera. Do każdej sprzedanej ozdoby wolontariusze dołączali słodkie upominki, które przygotowała pani Anna Marut. Na efekty nie trzeba było długo czekać – świąteczne ozdoby rozeszły się w mgnieniu oka, co do jednej. Udało nam się zebrać 700 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania tej kwoty. Fundusze te przekażemy na pomoc dla potrzebujących dzieci.

Zachęceni wynikami naszej akcji już planujemy kolejną akcję charytatywną – kiermasz wielkanocny. Mamy nadzieję, że jeszcze więcej osób włączy się w akcję pomocy potrzebującym.

 1482047555095