I Dzień Wiosny

Opublikowano: Zaktualizowano:

Dnia 21 marca tradycyjnie jak co roku uczniowie naszej szkoły przywitali wiosnę. Dzieci pod kierunkiem opiekunów SU przygotowały program artystyczny mający umilić uczniom i nauczycielom ten szczególny dzień w roku szkolnym, kiedy nie ma zajęć szkolnych. Dzień rozpoczął się nietypowo- Kiermaszem Słodkości. Uczniowie klas O i IV- VI wraz z rodzicami wykazali się wielkim zaangażowaniem w to wielkie słodziutkie dzieło. Już od wczesnych godzin rannych na przygotowanych stoiskach można było zakupić za symboliczna 2 złote pyszne rurki z kremem, owocowe babeczki, kolorowe galaretki, muffinki, pyszne ciasta i ciasteczka. Kiermasz upłynął w miłej, typowo już wiosennej atmosferze. Łączna suma jaką udało się zebrać to 766 zł.  Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc dla chorej dziewczynki. Wszystkim którzy zaangażowali się w tą akcję dziękujemy.

Niezwykłą atrakcją tego dnia był na pewno Szkolny Mam Talent w trakcie, którego mogliśmy podziwiać występy mażoretek, grup tanecznych, które fantastycznie prezentowały tańce- disco dance pod kierunkiem pani Iwony Sudoł – następnie podziwiać mogliśmy świetne występy wokalne i grę na instrumentach w wykonaniu naszych uczniów. Wszyscy bawili się znakomicie. Atmosfera wiosenna jaka panowała w sali gimnastycznej na pewno była alternatywą dla wagarów w tym dniu. Kolejnym  punktem programu były zmagania sportowe, które polegały na jak najdłuższym czasie kręcenia hula- hop, utrzymaniu piórka w powietrzu, wyścigu zająca po sałatę, a także skoki w workach, rzuty do celu. Rywalizacja sportowa zakończyła się na wesoło klasowym przeciąganiem liny. Odbył się również „Konkurs wiedzy o wiośnie”. Wiosenne zmagania wygrała klasa VI. Wszystkie klasy biorące udział w wiosennych konkursach nagrodzone zostały specjalnym kuponem anty- pytającym i słodkościami. Fantastyczna zabawa zakończyła się paradą Niezwykłych Wiosenek. Było wesoło, kolorowo i wiosennie.

Więcej zdjęć w galerii.