Gminny Konkurs Historyczny „200-lecie parafii Stany”

Opublikowano:
Gminny Konkurs Historyczny pod hasłem
„200 lat parafii Stany”

24 kwietnia odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Historycznego, w którym uczestniczyło  12 uczniów szkół podstawowych  z terenu naszej gminy . Organizatorami konkursu  i fundatorami nagród była nasza szkoła, Gminna Biblioteka Publiczna w Bojanowie oraz Wójt Gminy Bojanów. W tym roku uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat dziejów naszej parafii . Rozwiązując test konkursowy uczestnicy zaprezentowali bardzo wyrównany poziom.

Miejsce  I zajął uczeń naszej szkoły  – Szymon Serafin

Miejsce II – uczniowie którzy zgromadzili taką samą liczbę punktów – Dawid Surowiec  (PSP Stany), Joanna Burek (PSP Bojanów), Patryk Kobylarz (PSP Bojanów),

Miejsce III – Aleksandra Koleńska (ZSP Przyszów)

Wśród  wyróżnionych byli też nasi uczniowie – Arkadiusz Marut i Emilia Młynarczyk

Prace konkursowe zostały sprawdzone przez komisję konkursową, w skład której weszli:

Przewodniczący komisji: Dorota Stróż

Członkowie komisji: Halina Nieradka, Ewa Makolus

Nagrody i dyplomy zostały wręczone tego samego dnia przez Panią Dyrektor PSP w Stanach Bożenę Sałęgę, Wójta Gminy Bojanów oraz gospodarza konkursu p. Danutę Kobylarz Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Bojanowie.

Zwycięzcom gratulujemy! Organizatorom, opiekunom uczniów: p. Ewie Makolus i Halinie Nieradce, wszystkim uczestnikom dziękujemy za wsparcie  i udział w konkursie.