Dzień Rodziny

Opublikowano:

Dzień 7 czerwca jest w kalendarzu, radosny chichot na korytarzu, w sali są Goście, a nie kibice, bo do Dzieciaków przyszli Rodzice. Wszak tak „pierwszacy” jak i „drugacy” to są aktorzy nie byle jacy! Długo ćwiczyli i powtarzali, aż piękny spektakl przygotowali.

Mocno zabiły Mamom serduszka, kiedy na scenę wkroczyła wróżka i drugiej wróżce wręczyła dary: różdżkę i buty (nawet do pary). Owe buciki – czerwone, śliczne, nieważne – stare one czy nowe, są to buciki tytułowe.

W tychże bucikach moc była taka, że odmieniły serce chłopaka, który miał na imię Tom; kamieniem rzucił w Walerka dom! Był rozrabiaką i łobuziakiem, a potem stał się sposobem tylko bucikom znanym chłopcem uprzejmym i wychowanym.

Z serca pomagał – każdej po trosze – pięknym przekupkom zatargać kosze. Dziewczynka Flora też zrozumiała, że jest zbyt dumna, choć jeszcze mała. Więcej nie będę tutaj streszczała… Wspomnę tylko krótko, że nikt nie jest grzeczny dzięki pięknym butkom. Wartość wszak ma człowiek, a nie jego szaty. Nieważne – biedny jest czy bogaty. Tego uczyła nas mała scena pomysłu pana Andersena.

Oprócz szkolnego teatrzyku było też nieco śmiesznych wierszyków tak dla Mamusi, jak i dla Taty. Dla nich dzieciaki przyniosły kwiaty – te na laurkach i w bukiecikach, i bibułkowe, i papierowe: wszystkie przepiękne i kolorowe. Trzecioklasiści mieli wianuszki, takie dla Mamy, a nie dla wróżki; przedszkolaczki truskaweczki, które mają czerwone czapeczki.

I jeszcze krótka chwilka szczerości – pogodny nastrój w szkole zagościł kiedy z dzieciaków dumni Rodzice słuchali tego koncertu życzeń. Wśród śpiewów, śmiechów i recytacji nadchodzi przecież pora wakacji, czas cudownego wypoczynku dla Mam, Tatusiów, córeczek, synków…

A za dzieciaków przygotowanie odpowiedzialne były trzy Panie: Magdziak Małgorzata, Kułaga Joanna i Wolicka Anita. Dzięki nim właśnie bajeczkę tę czytasz…

IMG_7670 (Copy)IMG_7662 (Copy)

IMG_7658 (Copy)IMG_7653 (Copy)

IMG_7651 (Copy)IMG_7649 (Copy)

IMG_7640 (Copy)IMG_7637 (Copy)

IMG_7632 (Copy)IMG_7635 (Copy)