Dzień Pluszowego Misia

Opublikowano: Zaktualizowano:

 

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.

Pierwsze misie pluszowe powstały w Europie, następnie były też eksportowane do USA. Nazwa Teddy Bear, wzięła się od zdrobnienia imienia Teodora Roosevelta. Wiąże się z tym historia o niedźwiadku, którego postrzelił podczas polowania jeden z jego towarzyszy. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Cała historyjka została zobrazowana w komiksie i opublikowana w gazecie. Producenci zabawek podchwycili historyjkę i nazwali pluszowego misia “Teddy Bear”.

Dzisiaj w każdym sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe misiaki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, łagodnego misia, który swoje święto obchodzi 25 listopada.

W naszej szkole świętowaliśmy ten dzień w piątek 24 listopada. Wszyscy tego dnia przynieśli na zajęcia swoje ukochane pluszaki.

Ale czy miś to to samo co niedźwiedź? O tym właśnie rozmawiały na zajęciach dzieci z klasy III „a”. Uczniowie mierzyli długość i szerokość odcisku łapy niedźwiedzia i porównywali ją z własnym dłońmi. Rysowali misiowe mandale, a nawet ćwiczyli ze swoimi pluszakami na sali gimnastycznej.

Uczniowie z klasy III „b” wykonali piękne pandy z papierowych talerzyków. Przekonali się, że rysowanie misia z zamkniętymi oczami pod dyktando kolegi wcale nie jest łatwą sztuką.

W II klasie uczniowie z zapałem kolorowali oraz wycinali misie i wspaniale prezentowali się z misiowych opaskach na głowach.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci, bo misie to niecodzienni goście w naszej szkole 🙂 🙂 🙂