Dzień Jabłka

Opublikowano:

Zielone, czerwone, okrągłe, pachnące
a jako przekąska niezwykle sycące…
Jabłko – pełne witaminek dla chłopaków i dziewczynek.
Wszyscy jabłka chętnie jemy i DZIEŃ JABŁKA świętujemy!!!

Ten owoc ma wiele zalet. Po pierwsze jabłka pochodzą z Polski, po drugie są tanie, po trzecie są pyszne, po czwarte są baaardzo zdrowe!
Dzień Jabłka obchodziliśmy w naszej szkole 28 listopada. Akcję tę zorganizowały nauczycielki z klas I-III w ramach realizacji programu „Owoce i warzywa w szkole”

To był bardzo ciekawy dzień. Wszystkie dzieci z klas I-III i ich wychowawczynie były ubrane w „jabłkowe” kolory: czerwony, żółty i zielony.

Dzieci wzięły udział w pogadankach na temat wartości odżywczych jabłek, rozpoznawały kształty, zapach i smak tych owoców. Przekonały się, że jabłka zjadane na przerwach w towarzystwie kolegów smakują o wiele bardziej niż batoniki czy czipsy.

Każda klasa przygotowała pracę plastyczną o jabłkach lub o tym, co z nich zostaje po zjedzeniu 🙂

Dzień ten był nie tylko dniem innym niż zwykłe, ale dniem, o którym dzieci tak szybko nie zapomną i zostanie on w ich pamięci jako dzień zachęcania do jedzenia owoców. Takie „dni tematyczne” przeprowadzane w taki właśnie sposób zachęcają dzieci do sięgania po owoce i warzywa oraz promują zdrowy styl życia.

Dyrekcja i nauczycielki klas I-III serdecznie dziękują Sponsorowi za zaangażowanie oraz kosze po brzegi wypełnione jabłkami 🙂 🙂 🙂

Autor: Joanna Kułaga