Drudzy w powiecie !

Opublikowano:

Wiedza i refleks – tymi cechami musieli się wykazać gimnazjaliści podczas finału „QUIZSPOTTERA – konkursu wiedzy o dziedzictwie kulturowym Powiatu Stalowowolskiego”. Konkurs odbył się w 22 marca w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli w obecności starosty naszego powiatu i przedstawicieli władz gmin.

W konkursie uczestniczyło 38 uczniów z 19 gimnazjów naszego powiatu. Uczniowie reprezentujący Zespół Szkół w Stanach – Filip Kędzia (kl. III b) i Wojciech Piela (kl. IIIb) zdobyli w eliminacjach drużynowych II miejsce! W rozgrywkach indywidualnych Wojciech Piela również uplasował się na II miejscu, a Filip Kędzia otrzymał wyróżnienie.

Podczas rywalizacji, uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą o naszym powiecie. Pytania dotyczyły różnorodnych zagadnień, począwszy od heraldyki, przez architekturę, historię, wydarzenia kulturalne i sportowe, kończąc na postaciach kultury, szlakach turystycznych i kuchni regionalnej.  O zdobyciu punktów decydowała nie tylko poprawność odpowiedzi, ale także szybkość jej udzielenia, na co uczniowie mieli jedynie 30 sekund! Łatwo nie było, tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszych uczniów. Gratulujemy chłopcy! A władzom naszej gminy dziękujemy za współfinansowanie nagród konkursowych.