Bale, bale w karnawale!

Opublikowano: Zaktualizowano:


Po ciężkiej pracy w I semestrze uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole we wtorek – 18 lutego.
Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Korytarz wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową. Udekorowany kolorowymi balonami i serpentynami zachęcał do szampańskiej zabawy.

W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, klaunów, czarodziejów… Były wróżki, księżniczki, smoki, diabły, lwy, krokodyle, motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła…

Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Były korowody, kółeczka i tańce w parach. Najmłodszym uczniom naszej szkoły do tańca przygrywał i zachęcał do wspólnej zabawy wodzirej.
Tradycją balów karnawałowych  jest wybór króla i królowej balu. W tym roku na Królową Balu wybrana została Maja Kruk z klasy II, zaś Królem Balu ogłoszony został Bartek Małysa z klasy I.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.